Hry k rozvoji podnikavosti

Deskové hry

hra od Roberta Kiyosaki
česká obdoba Cashflow, více zaměřena na české prostředí
Cílem není ani tak vítězství, i když i to děti potěší, ale především uvedení dětí do světa financí a jejich zákonitostí. Peníze nejsou zas tak velká věda a děti se učí, že se při zacházení s nimi vyplatí selský rozum a přiměřená opatrnost.

Karetní hry

Hra je primárně určena pro výuku finanční gramotnosti na nižším stupni, což v praxi znamená lepší orientaci a manipulaci s penězi, získání povědomí o běžných cenách, příjmech a výdajích. Hra může někdy při výuce nahradit pracovní sešity.
Karetní hra \"Naživo!\", ve které hráči za svou postavu prožívají celý její život, je určená pro 1 – 6 hráčů. Každý si může vyzkoušet dopady různých důležitých životních rozhodnutí, ať už se týkají vzdělání, zaměstnání, podnikání, nákupu či pronajímání nemovitostí, pojištění a v neposlední řadě i volného času a zábavy.

Komunikační hry

komunikační hra, na jejíž tvorbě jsme spolupracovali

On-line hry

Výukový předmět založený na řídícím a ekonomickém simulačním cvičení JA TITAN ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy. Studenti jsou rozděleni do skupin (firem), které existují na stejném trhu, prodávají stejný výrobek a navzájem si konkurují.
Hra tě provede finančním životem běžné české domácnosti. Tvým úkolem je provést svěřenou rodinu nástrahami a příležitostmi, které ji v životě mohou potkat a úspěšně ji dovést ke splnění jejích cílů a k dosažení finanční nezávislosti.
Výukový program obsahuje výklad ekonomických zákonitostí ve 13 kapitolách. Pro děti je přitažlivý zejména díky hrám, které každou kapitolu doprovázejí.
Intuitivní webová aplikace, která pomůže každému plánovat rozpočet a jednotlivé osobní výdaje. Existuje také ve verzi pro mobilní telefony s androidem. Hráči si na začátku herního měsíce zvolí cíl (např. užívat si nebo spořit) a podle něj se potom snaží hospodařit.
Zahrajte si pexesa a další jednoduché hry zaměřené na finanční gramotnost!

Momentálně nedostupné hry

Žáci každé partnerské školy pracují v týmu jedné fiktivní firmy – investiční společnosti. Každý tým řídí svůj vlastní podílový fond a jednotlivé týmy mezi sebou soutěží. Fungování podílových fondů ve hře je velmi podobné těm v reálném světě.
Hra zavede hráče do Londýna, kde na ně čeká nejen dobrodružství, ale také řešení “reálných” situací jako je volba nejvýhodnější směnárny, mobilního tarifu, nákup jízdného, či bankovního účtu. Hra podporuje samostatnost a logické myšlení dětí, navíc je doplněna skvělými ilustracemi a zajímavým dějem.
Hra, kterou jsme vytvořili (původně pro ING pojišťovnu)